Світлове забруднення міст

+++++

У місті Бенд (місто і адміністративний центр округу Дейшут в штаті Орегон, США) існує група людей які стурбовані впливом світла вночі на життєвий цикл тварин, птахів і комах. Ця організація має назву - Lights Out Bend.

Lights Out Bend

Група Lights Out Bend хоче зменшити "світлове забруднення" міста
Світлове забруднення відбувається, коли нічне небо освітлюється штучними джерелами світла, такими як вуличні ліхтарі. Неприродний світло порушує природні цикли дикої природи, а також перешкоджає погляду людей на зоряне нічне небо.

світлове забруднення міст - карта

За словами добровольця Lights Out Bend Robin Werdal, однією з груп тварин, що негативно впливають на легке забруднення, є птахи. Штучні вогні бентежать їх і змушують йти зі звичних місць їх джерел їжі або місць гніздування. На комах також негативно впливають неприродні джерела світла.

"Це "світлове посягання" також потрапляє в ліс і природні місця існування і впливає на добовий ритм комах, тому це може вплинути на їх здатність спаровуватися, здатність знаходити їжу, здатність жити. Цей напад на природу "- сказав Werdal.

освітлення нічним ліхтарем

Мета даної організації не відмовитися від освітлення, а зменшити світлове забруднення шляхом застосування світильників мають направлене світло строго вниз, а також використання помаранчевих або жовтих ламп замість ламп мають синюватий або чисто біле світло.

Lights Out Bend виступає за нову політику міста щодо світлового забруднення. Мета полягає в тому, щоб зберегти нічні небеса в Центральному Орегоні первозданними, що, на думку експертів нічного неба, таких як менеджер обсерваторії Worthy Garden Club Грант Тенді, є що стоїть метою.

«Ми еволюціонували протягом мільйонів років, щоб адаптуватися до певних темним умов неба, - сказав Танди. «За останні пару сотень років світло увірвався в наше життя і став впливати на єкологію землі».
За словами Вердаля, певне світло може становити небезпеку для дикої природи і людей.

ліхтарі на вулиці світять в різні боки

«Тому зараз важливо, як ніколи, дійсно починати працювати над цим, тому що, якщо ми цього не зробимо, ми втратимо небо, яке у нас є, і нам буде важче повертатися в минуле».

Світлове забруднення міст
Залиште відгук
* — Поля, обов'язкові для заповнення

Введіть код з малюнка:
Підпишіться на новини! Введіть e-mail, щоб підписатися.

Підписатися на розсилку