Історія походження світлодіода
Перший крок до вивчення і створення звичних нам світлодіодів був здійснений в 1907 році англійським вченим Генрі Раундом. Тоді, проводячи лабораторні досліди, Генрі виявив слабке світіння близько точкового контакту детектора. Світіння було настільки малопомітним, що далі повідомлення про випромінюванні світла твердотілим діодом справа не пішла.
У 1923 році радянський вчений Олег Лосєв у подібних лабораторних умовах також звернув увагу на слабке світіння кристалів карбіду кремнію SiC. Незважаючи на скепсис наукової спільноти того часу, Лосеву вдалося довести, що напівпровідники можуть випромінювати світло при протіканні через них електричного струму. Дане явище було названо "ефектом Лосєва" і незабаром в багатьох лабораторіях і інститутах вчені взялися вивчати Електролюмінесценція провідників. Уже в тридцятих роках ХХ століття з'явилася стаття Г.С. Жданова про спостереження за кристалами нітриду галію.
Практичне застосування діодів знайшлося не відразу, проте технологія розвивалася досить швидко і вже зараз діоди щільно увійшли в наше життя. Вони виконують функції індикаторів, з них створюють рекламні вивіски та новорічні діодні гірлянди. В ході вдосконалення технології виробництва, діоди ставали все яскравіше і дешевше. За рівнем яскравості розрізняють світлодіоди ультрависокої яскравості, потужністю від 1W, високої яскравості, потужністю до 20 mW і стандартної яскравості.
Крім того, сучасні світлодіоди бувають індикаторними і освітлювальними. Перші використовують в підсвічуванні ЖК-телевізорів і дисплеїв комп'ютерів, часто їх можна побачити на приладовій панелі в авто і в іншу електроніку в якості індикаторів. Такі діоди не надто яскраві, вимагають мінімальної кількості електроенергії і недорогі у виробництві.
Потужність і яскравість - відмінна риса освітлювальних світлодіодів. Ці характеристики роблять їх оптимальними для застосування у всіляких освітлювальних приладах.
Якісні світлодіоди прийнято вважати витривалими і довговічними джерелами світла. З механічної точки зору, при дотриманні правил складання і використання, один діод буде працювати в сто разів довше, ніж лампа розжарювання, і в 10 разів довше, ніж люмінесцентна лампа. Крім того, діодні джерела світла вважаються більш безпечними при використанні як для освітлення житлових, офісних приміщень, так і для освітлення вуличних локацій.
Світлодіодні конструкції нешкідливі для екології, вони не містять таких небезпечних для людини і природи речовин, як свинець або ртуть, а також у виготовленні діодних конструкцій вже практично не використовують скло, що робить їх більш міцними і довговічними.
Прогрес має на увазі повний перехід людства на світлодіодне освітлення, але поки що в Україні найчастіше LED-конструкції зустрічаються в святковій та декоративної ілюмінації. Барвисті вивіски і сяючі статуї, розсип діодних зірок на деревах, діодні штори на вікнах і нитки LED-гірлянд в інтер'єрі житлових і торгових приміщень залишаються улюбленим варіантом прикраси як напередодні новорічних свят, так і без будь-якого приводу.