Штучні джерела світла

++++-

До штучних джерел світла можна віднести всі освітлювальні прилади, які ми використовуємо в повсякденному житті, всі ліхтарі і лампи, що оточують нас на вулиці або в приміщенні, а також декоративне освітлення у вигляді світлодіодних гірлянд і світильників всіляких конструкцій.

У загальній класифікації можна зустріти такі штучні джерела світла: лампа розжарювання, газорозрядна, люмінесцентна, галогенна, енергозберігаюча і світлодіод, він же LED. Кожна з конструкцій випромінює світло, однак принцип дії у них різний. У лампі розжарювання світло виробляється внаслідок нагрівання металевої пружини потоком електричного струму. Газорозрядні лампи працюють на парах ртуті або натрію, практично за таким же принципом працюють люмінесцентні лампи, проте в їх структурі крім парів ртуті присутній шар люмінофора, нанесений на внутрішню поверхню скляної трубки.

Галогенні лампи по своїй структурі нагадують лампи розжарювання, тільки її балон наповнений парами брому або йоду, це подовжує термін служби і рівень яскравості. Енергозберігаючі лампи, які все частіше можна зустріти як в житлових приміщеннях, так і в офісах або торгових центрах, являють собою зменшену версію люмінесцентної лампи, більш практичну і стійку до пошкоджень. LED-лампи працюють від напівпровідників, що випромінюють світло під впливом електричного струму.

Сучасні діоди прийнято вважати самим економічним і безпечним для людини і екології варіантом освітлення. У їх виробництві не використовуються небезпечні речовини на зразок парів ртуті, а також все частіше скло замінюють більш безпечними матеріалами. Крім того, діоди практично не нагріваються, а значить не можуть стати причиною пожежі, що особливо важливо в житлових і офісних приміщеннях.

Найзвичніший і поширений в Україні приклад LED-освітлення - це світлодіодні гірлянди. Найчастіше їх використовують для декоративного освітлення інтер'єрів, а також вуличних локацій. Існують сотні різних варіацій, квітів і дизайнерських рішень, але всіх їх об'єднує те, що джерелом світла в кожному вогнику є діод. Конструкція сучасного світлодіода дозволяє створювати гірлянди, які не тільки безпечно використовувати в закритому приміщенні, а й на вулиці, в заметіль і морози, в спеку чи в дощ, гірлянда буде радувати святковим сяйвом і прикрашати ваш двір, веранду або альтанку з мінімальним енергоспоживанням.

Штучні джерела світла
Залиште відгук
* — Поля, обов'язкові для заповнення

Введіть код з малюнка:
Підпишіться на новини! Введіть e-mail, щоб підписатися.

Підписатися на розсилку