Які бувають світлодіодні гірлянди
Світлодіодні гірлянди - універсальна прикраса, здатна створити атмосферу свята і затишку в будь-якому приміщенні і навіть на вулиці. Сяючі нитки давно перестали використовувати тільки для декорації ялинки, зараз ними прикрашають фасади, вітрини, літні майданчики, спальні і вітальні, з їх допомогою створюють ефектні фото-зони, а на вечірці без такої прикраси і зовсім не обійтися. У цій статті поговоримо про різновиди світлодіодних гірлянд і про те, яку гірлянду вибрати для прикрашання різних локацій.
Для дому чи для вулицi: в чому рiзниця?
Гірлянди, розраховані на використання в приміщенні категорично не можна вішати на вулиці. Справа в тому, що вуличні гірлянди повинні мати підвищений рівень захисту від вологи, бруду і перепадів температур, в той час як у кімнатних ці характеристики просто ні до чого.
Вся конструкція вуличної гірлянди повинна бути герметичною і вологонепроникною, тому шнур у таких прикрас значно товщий і міцніший, ніж у кімнатних. Також у вуличній гірлянди повинен бути або автономний блок живлення (від батарейки або сонячної панелі), або довгий шнур, який з'єднує пристрій, розміщений на значному віддаленні від розетки.
Перераховані вище відмінності трактують нам також і особливості дизайну. У той час як в будинку можна використовувати десятки різновидів діодних гірлянд з фантазійними плафонами, тонкі сітки і нитки з найтоншими проводами, для вулиці безпечніше вибирати дюралайтом, гірлянди-завіси, сітки з високими показниками міцності і гірлянди типу белт лайт.
Різновиди світлодіодних гірлянд
Як ми вже з'ясували, гірлянди поділяють на вуличні та для приміщень. Крім цього, діодні прикраси поділяють за типом живлення, конструкції, кількості квітів і режимів світіння.
Живлення світлодіодного декору може бути від мережі, від батарейки або від сонячного модуля. Перший варіант - найпоширеніший і всім добре знайомий. Другий виник не так давно, але швидко полюбився багатьом декораторам. Гірлянди працюють від батарейок або акумуляторів, що заряджаються - автономне прикраса, якою можна декорувати площі, де немає можливості зручного підключення до мережі, а також динамічні конструкції, наприклад, такою гірляндою можна прикрасити дитячий костюм або зачіску до свята. Гірлянди на сонячних батареях найчастіше використовують для прикраси балконів, терас та літніх майданчиків з великою кількістю сонячного світла вдень.
Коли визначилися з типом живлення, приходить час вибирати, як гірлянда повинна виглядати. Сучасна різноманітність конструкцій гірлянд може спочатку спантеличити, але всіх їх умовно можна розділити на:
- нитки (звичайні універсальні гірлянди);
- штори (багато ниток, об'єднаних в завісу або бахрому);
- сітки (використовується для оздоблення фасадів, дерев і вікон);
- бурульки і падаючі краплі (частіше вуличні прикраси для козирків або ялинки);
- дюралайт (яскрава нитка в силіконової трубці);
- белт лайт (гірлянди з кульками або лампочками);
- тонкі нитки (часто короткі гірлянди з автономним живленням, що складаються з тонкого дроту і діодів без будь-яких плафонів; використовуються в кімнатному декорі).
Вибір конструкції залежить тільки від дизайнера і його ідей. Не можна сказати, що якісь конструкції краще - всі хороші, але в різних випадках. Максимально ефектні композиції виходять при поєднанні декількох видів гірлянд на одній локації.