Які гірлянди підходять для вулиці
Уявляючи собі класичні кіношні новорічні декорації, багато хто згадує кадри з милими вулицями, де кожен будиночок сяє тисячами вогників. Традиція прикрашати оселю не тільки всередині, а й зовні, перекочувала з американського передмістя і в Україні. Якщо вам теж хочеться порадувати барвистим декором рідних і сусідів - настав час вибирати вуличні гірлянди.
Не тільки для новорічних свят
Говорячи про гірляндb для вулиці, хочеться відзначити, що стануть у пригоді такі прикраси не тільки напередодні Нового року. Гірлянди прекрасно підходять для прикрашання саду або двору приватного будинку влітку, вони створять затишок і постійне відчуття свята в альтанці або на веранді, служать відмінними декораціями для вечірок з барбекю і коктейлями.
Часто вуличні гірлянди використовують для декорування літніх майданчиків кав'ярень, барів та ресторанів, ними прикрашають територію готелів і навіть підсвічують вітрини магазинів весь рік.
Які гірлянди підходять для вулиці
Звичайно, далеко не кожна гірлянда здатна нормально функціонувати в умовах опадів і перепаду температур. Вуличні гірлянди розробляються з урахуванням всіх можливих випробувань, з якими прикрасі доведеться щодня стикатися на вулиці, вони стійкі до вологи, спеки, морозу, не бояться снігу і обмерзання.
Основні характеристики вуличної гірлянди:
- Вологостійкість. Вся конструкція прикраси повинна бути герметичною з рівнем захисту IP23.
- Довжина шнура. Для вулиці краще вибирати довгі гірлянди, з запасом дроту для підключення.
- Автономність. Ця характеристика не обов'язкова, але бажана, адже підключення гірлянди на вулиці, де немає розеток, часто викликає труднощі. Тому краще вибирати для вулиці гірлянду на сонячних батареях або акумуляторах.
Різновиди вуличних гірлянд
В першу чергу, гірлянди поділяють за типом підключення: провідні, акумуляторні і на сонячних батареях. Перші працюють від мережі, другі від спеціальних зарядних або звичайних батарейок, а треті оснащені спеціальним модулем з сонячною батареєю, яка накопичує енергію протягом дня, а в темряві витрачає її на освітлення.
Останні здаються найзручнішими, так як не потрібно морочитися з живленням гірлянди, досить просто розмістити її сонячну панель в світлому місці. Однак, в похмурі дні світла для зарядки може не вистачати, тому існує ризик залишитися без вогників в найвідповідальніший момент. Для того, щоб уникнути подібних ситуацій, існують конструкції, що поєднують сонячну панель і акумулятор, що заряджається від мережі. Але поки що таких гірлянд небагато і коштують вони значно дорожче, ніж прикраси з іншими видами живлення.
Також вуличні гірлянди розрізняються по конструкції. Для вулиці найчастіше використовують гірлянди-штори і сітки, дюралайт (діодні гірлянди в силіконової трубці), універсальні гірлянди-нитки, гірлянди з лампочками белт лайт, а також прикраси на кшталт гірлянди з бурульками або падаючими краплями. Кожен з перерахованих вище видів може світитися як в одному, так і в 5-10 режимах і кольорах.
Вибирати конструкції гірлянди для вулиці слід виключно виходячи з власних дизайнерських ідей. Так що не соромтеся включити фантазію і нехай ваша веранда, фасад будинку або літній майданчик засяє.